דף הבית >> בית >> מאמרים >> הפעלה ליום הולדת בבית לילדים

הפעלות ליום הולדת בבית לילדים – נהנים בסלון הבית

כל הורה שחיפש אטרקציות ליום ההולדת המתקרב בוודאי כבר גילה כי מדובר בעולם שלם שהאפשרויות בו נראות אין סופיות. לצד קוסמים, ליצנים וסוגים דומים של הפעלות לימי הולדת בבית שהיו קיימים מאז ומתמיד, נוספו בדורות האחרונים אטרקציות וגימיקים רבים. כל מה שצריך לעשות הוא להקדיש את הזמן הדרוש כדי לבחור את ההפעלה שתגרום את האושר המרבי לחוגגים הקטנים.
 

הפעלות לימי הולדת בבית לילדים  – אין קץ לדמיון

אי אפשר להזכיר את כל ההפעלות שתוכלו למצוא אפילו בחיפוש שטחי באינטרנט, אבל כדאי לפחות להזכיר כמה דוגמאות. הפעלות לימי הולדת בבית יכולות להיות מבוססות על רעיון מרכזי או "קונספט" שהילדים מכירים ואוהבים. רעיון כזה יכול להיות תוכנית טלוויזיה פופולארית (כמו למשל "הישרדות" או "מאסטר שף"), גיבורי תוכניות טלוויזיה וסרטים (כגון גיבורי על שונים), או נושאים מסורתיים שתמיד הלהיבו ילדים כמו פיראטים, אגדות, עולמות דמיוניים וכדומה.
 
ההפעלה עצמה יכולה להיעשות בצורה של יצירה מודרכת (החל מבניית דגמים והכנת תלבושות ועד לסדנאות בישול לילדים), כאשר לעיתים ישנו אלמנט תחרותי ביצירה. אם מדובר בתחרות חשוב להקפיד כי גם הילדים הפחות מוכשרים ימצאו את עצמם וייהנו מן ההפעלה. בנוסף ליצירה ישנם סוגים רבים של הפעלות לימי הולדת בבית אשר מבוססות על משחקי תפקידים ותיאטרון, וגם כאן חשוב לתת תשומת לב לילדים הביישנים יותר.
 

הפעלות ליומולדת בבית - לבנים ולבנות

כדאי לזכור כי הפעלות לימי הולדת בבית יכולות להיות נבדלות זו מזו מסיבות רבות. בגילאים מסוימים, למשל, ישנה חשיבות עצומה לשאלה האם מדובר ביום הולדת לבן או לבת. בעוד שפעוטות בגיל גן או בתחילת בית הספר עדיין יכולים ליהנות פחות או יותר מאותן פעילויות, הרי שמשלב מסוים לא יעלה על הדעת לשתף את בני או בנות המין השני בפעילות.
 
כמובן שהדבר יכול ליצור בעיה מסוימת כאשר ליום ההולדת מוזמנים בכל זאת חוגגים משני המינים. במקרים כאלו כדאי ללכת על הפעלות שאינן משויכות באופן מובהק לאחד משני המינים, וישנן לא מעט הפעלות לימי הולדת אשר עונות על הקריטריון הזה. לדוגמא, הפעלות שלקוחות מעולם האגדות יכולות לקרוץ גם לבנות, שישמחו לשחק את תפקיד הנסיכות, אך גם לבנים שיתרוצצו מחופשים לאבירים וינופפו בחרבות מקרטון. לעומת זאת, סדנת איפור או מסיבה של פיות ישעממו את הבנים. הפעלות לימי הולדת בבית, אם כן, צריכות להלהיב גם את הבנים וגם את הבנות כדי להיות מוצלחות באמת.