דף הבית >> הפעלה לקייטנות

 

הפעלה לקייטנה זהו תחום שמומלץ השקיע בו

בקייטנות רבות משקיעים במגוון רחב של פעילויות שדרכן ניתן לא פעם לגלות ילדים רבים מוצאים עניין סביב תחביב חדש שלגביו לא היו מודעים. הדבר הופך עבורם את הקייטנה לא רק כאירוע של כיף בקיץ, אלא כנקודת ציון חשובה בו הם גילו דרך אותה פעילות כישרון ותחביב בו הם טובים ורוצים להתמיד. 

הפעלה לקייטנה - הסדנאות הן המובילות

בפעילות של הפעלה לקייטנות ניתן להבחין בקייטנות רבות בסדנאות יצירה רבות המוצעות לילדים לאורך הקייטנה. אך לאחרונה יש מגמה של הפעלות של מעגל מתופפים לקייטנה הפעלות אלו מהוות עבור הילדים כר נפלא ליצירתיות רבה תוך עבודה עם חומרים רבים ומעניינים אליהם לא היו חשופים בעבר וכלל לא הכירו. 
פעילויות רבות של יצירה בקייטנות כוללות בין היתר סדנאות ציור מעניינות. בסדנאות אלו למדים הילדים להכיר את החומרים הרבים והמגוונים מהם ניתן להפיק ציור ואף חומרים עליהם ניתן לצייר. בין היתר לומדים הילדים על היוצרים הגדולים בעולם, על יכולת להביע עצמנו דרך ציור וכמובן לוקחים חלק מעשי בניסיון להביע עצמם דרך ציור וזאת תוך שימוש באותם חומרים עליהם למדו קודם. במסגרת סדנאות הציור בקייטנות זוכים אף הילדים להגיע ולבקר במוזיאונים וגלריות רבות הפתוחות לקהל הרחב גם בחודשי הקיץ . שם זוכים הילדים לראות מגוון רחב של יצירות, הן של יוצרים ישראלים כמו גם יוצרים ממדינות אחרות. 

גם סדנאות יצירה - וכיף יותר עם סדנה מוסיקלית - סדנת תיפוף בהפעלה לקייטנה

סדנאות היצירה ובכללם ציור מהווים עוד שינוי חיובי ומבורך בכל הנוגע להפעלות בקייטנות. האומץ הרב של מארגני קייטנות בארגון פעילויות אלו מקבל תמיכה וגב רחב מההורים שרואים במגמה זו צעד חיובי מאין כמוהו, שבהם הופכים קייטנות רבות לא רק למסגרת של כיף (שהיא לעצמה חשובה) אלא גם למקום בו הילדים ילמדו יתנסו בדברים חדשים אותם לא הכירו וכך בעצם יוכלו ללמוד גם על עצמם. 
הרעיון של סדנאות היצירה בקייטנות כולל בתוכן באופן טבעי אפשרויות רבות מגוונות. בקייטנות רבות ברחבי הארץ ניתן להצביע כיום על סדנאות יצירה רבות ומגוונות מלבד ציור. לא פעם נהנים ילדים בקייטנות סדנאות יצירה כמו נגרות, עבודה עם חרס, קרמיקה ועוד. 
סדנאות היצירה בקייטנות רבות מהוות אתגר חדש מרהיב עבור ילדים רבים שכמהים לא פעם להתנסות ביצירה ועבודה השייכת ומתויגת לעולמם של המבוגרים. אלו הופכים בחודשי הקיץ לנגישים אליהם וזאת במסגרת סדנאות מהנות עם אנשי המקצוע וליווי של המדריכים במקום. 

הפעלה לקייטנות

הרעיונות רבים הנוגעים בנושא, הפעלה לקייטנות קיים כמובן הרצון שבתחום הפעלות לקייטנות אלו יוכלו ילדים רבים המשתתפים בתום זה של הפעלות לקייטנות לתת ביטויי לכישוריהם הרבים – אלו בהם הם מצטיינים ואף האפשרות להיחשף ולחשוף אחרים בכישורים אחרים אשר קיימים בהם. 

הפעלות החופש הגדול
עם יוסף המתופף