דף הבית >> בית >> מאמרים >> הפעלות לילדים לימי הולדת

הפעלות לילדים לימי הולדת

ימי הולדת לילדים הפכו עם השנים לימים מרגשים הן עבור חתן וכלת יום הולדת והן עבור החברים. על הורים וצוות הגן מופקדת הפעלת הילדים לאורך האירוע. מדובר במשימה לא קלה שלא מעט הורים מפקידים אותה בידיים מקצועיות. הרעיונות עבור הפעלות לילדים לימי הולדת הינם רבים ומגוונים וניתן לבחור וללקט את אלו שיותר רלוונטיים לילדים באותה מסיבת יום ההולדת. הדבר תלוי כמובן בכמות הילדים, חלוקה לבנים\בנות, גיל ועוד. הורים שלקחו על עצמם את משימת ההפעלות לילדים בימי הולדת יש וצריכים לקחת בחשבון מספר דגשים. 
הפעלות לילדים לימי הולדת – לדאוג שכל הילדים משתתפים וזוכים בתשומת לב
בכל משחק או פעילות אותה תכננו יש לדאוג שכל הילדים ישתתפו בה. משחקים מסוימים שילדים אוהבים דורשים כמות קטנה של ילדים. במצב זה יש וילדים רבים יתאכזבו באם לא ייבחרו לשחק באותו משחק. הפתרון במצבים כאלו היא הכרזה מראש על מספר סבבים באותו משחק שלאחר תום כל הסבבים לא נשאר ילד אחד שלא ישתתף. ההכרזה המקדימה הזו תפחית את החשש של הילדים שלא יבחרו למשחק וכך לא ירגישו שמתעלמים מהם. 

הפעלות לילדים לימי הולדת – הפחתת אלמנט התחרותיות 

משחקים בימי הולדת באופן טבעי כמו כל משחקים כוללים משתתפים ובהם מנצחים. אלמנט התחרותיות הינו כזה שאותו ילדים יפגשו בתחומים רבים בחייהם וחשוב שכמובן יכירו בה. על מנת להפחית אלמנט התחרותיות במסיבת יום ההולדת שבה נרצה שכל הילדים יהיו מרוצים ניתן כמובן להעניק פרסים שווים גם למקום שני, שלישי ורביעי. בנוסף, ניתן למצוא משחקים קבוצתיים בהם יש צורך בשיתוף פעולה מלא של הילדים. עמידה במשימה יביאו לכך שכל הילדים מנצחים יחד. ניתן אף לדרבן אותם ולספר להם שאת המשימה אותה הם עומדים לעשות עומדת על שיא מסוים שיש ואותו הם יכולים לשבור. 
ביטול אלמנט התחרותיות בימי הולדת מבטל באופן טבעי תסכול של הילדים במסיבה. הפיכת המשחקים לעניין תחרותי בין הילדים יכול להפוך את מסיבת היום הולדת לכזו שתהה מלאת יצרים וכעס של ילדים שעניין התחרות והניצחון הוא הקובע ואין דבר נוסף שיעניין אותם במסיבת יום ההולדת. 

הפעלות לילדים לימי הולדת – לגוון

הילדים המוזמנים למסיבת יום ההולדת אינם מקשה אחת. עבור חלק מהם הפעלות מסוימות יהיו משעממות ולא מעניינות. בנוסף, סף הריגוש אצל הילדים קצר וחשוב לתקצב בזמן כל הפעלה באופן מחושב וזהיר ולא למרוח אותן לכדי זמן רב מידי. חשוב לכלול בהפעלות פעילויות שיתייחסו לכולם. במקרים בהם יש חלוקה כמעט שווה בין בנים ובנות חשוב לכלול בהפעלות פעילויות אשר יתאימו גם לבנים וגם לבנות. והכי חשוב – לגוון כמה שיותר. 

הפעלות לילדים לימי הולדת – רעש הוא חלק מהעניין 

גם אלו העוסקים זה שנים בהפעלת ילדים בימי הולדת ושאר אירועים יאמרו לכם שאין הפעלות בהם כל הילדים משתפים פעולה באופן מלא. מעבר לכך חלק מאותם הפעלות ילוו ברעש רב, ילדים שלא להוטים לשתף פעולה, בכי, תסכול ועוד. מדובר בתופעות המתקיימות בכל קבוצת ילדים ואף נערים ואין להתרגש מהם. חשוב במקרים אלו בסיוע של 2-3 מבוגרים נוספים אשר יוכלו לתת מענה לילדים המתקשים לחבור למתרחש בהפעלה. אלו שממש מפריעים ניתן לבודד מחוץ לקבוצה ולהעניק להם משימות אחרות שיש ואולי יתחברו אליהם. בכל מקרה, קצת רעשי רקע אין להתרגש ופשוט כדאי להמשיך בתוכנית ההפעלות כפי שתוכננו. 

הפעלות לילדים לימי הולדת מהוות בעצם את השלד והבסיס להצלחה של יום ההולדת. חשוב באמת לא להשאיר חלל גדול מידי של זמן במסיבה וזאת על מנת למנוע פיזור של הילדים. ההמלצה להורים עצמם שלקחו על עצמם את תפעול המסיבה לחקור מעט אודות הנושא במאמרים וסרטונים ברחבי האינטרנט. ניתן אף לשלב בתוך המסיבה מפעילה בחלק מן הזמן שהיא תהה השיא של הערב שמעט אחריו תסתיים מסיבת היום הולדת. הציפייה להפעלה ייחודית תביא את הילדים לשתף פעולה באופן מלא בהפעלות המקדימות. 
מעבר להפעלות אותם אנו מתכננים מבעוד מועד יש כמובן לדאוג לאווירה סביב. חשוב כמובן לדאוג למוזיקה ברקע ובה שירי יום הולדת, שירי ילדים ושירים עכשוויים אותם אוהבים ילדים. בנוסף, חשוב לדאוג לתפאורה צבעונית וכיפית – בלונים, פינות יצירה, כסאות צבעוניים, פינת מתוקים מרהיבה ועוד. אלו מעניקים למתחם יום ההולדת אווירה יוצאת דופן עבור הילדים עמוסי האנרגיה. 

הפעלות לילדים לימי הולדת