דף הבית >> הפעלות לקייטנות לילדים

הפעלות לקייטנות לילדים

להורים רבים השולחים את ילדיהם לקייטנות בחודשי הקיץ ישנו חשש לא פעם שבמסגרות אלו מרשים לעצמם הילדים לפרוק כל עול וזאת למול כך שמדובר במסגרות פחות נוקשות ופדגוגיות. הדבר מקבל לא פעם ביטוי במקרים בהם אנו נשמע על אירועים לא נעימים שהתרחשו בקייטנות רבות, בהם ילדים רבים התנהגו בצורה לא נאותה אשר פגעה בהם, בילדים אחרים בקייטנה, במדריכים ובאווירה החיובית הקיימת. 

הפעלות לקייטנות לילדים - הפעלות עם פאן חינוכי

כיום מושם דגש רב יותר בכל הנוגע לפן המשמעתי והחינוכי בקייטנות. טרם הרישום לקייטנות מובהר הן להורים ובטח לילדים מה הם הכללים המחייבים וזאת למרות שמדובר במסגרת שאמורה להיות הרבה פחות נוקשה ויותר מהנה. הורים רבים, הרושמים את ילדיהם לקייטנות, רואים בדרישה זו של מארגני הקייטנות צעד מבורך, זאת על מנת להבטיח שמקרים בהם ילדים פורקים כל עול לא יחזרו על עצמם. 

הפעלות לקייטנות לילדים - אולי אפילו פעילות התנדבותית

על מנת להדגיש את החשיבות בפעילות נאותה במסגרת הקייטנות מצאו לנכון מאגרנים רבים להוסיף לחלק מהפעילויות בקייטנות אף פעילויות חינוכיות משל עצמן. אחת הפעילויות המוצלחות שעליהם ניתן לתת את הדעת הוא הרעיון שבחלק מימי הקייטנה יגיעו הילדים למקומות בו יוכלו להתנדב ולתת מעצמם למען הקהילה. חשוב כמובן שבמקרים אלו ההתנדבות תתאים לגיל הילדים ובה יהיה אף פן מהנה ומלמד. 
מארגני הפעלות לקייטנות לילדים רבים רואים בימים אלו ימים חשובים שבהם גם הקייטנות עצמן תורמות את תרומתן הצנועה בחינוך דרך אותה התנדבות. 

הפעלות לקייטנות לילדים - פעילות עם בעלי חיים

אחת האפשרויות הנהדרות לפעילות התנדבותית של ילדים במסגרת של קייטנות היא בעבודה עם בעלי חיים. במקומות רבים בארץ קיימים מקומות המהווים אכסניה לבעלי חיים רבים הצמאים לטיפול ומשחק. בין אם מדובר בכלבים וחתולים, חיות בר שונות ועוד. מסגרות רבות מקבלות בברכה קבוצות רבות של ילדים גם בחודשי הקיץ ובהם ניתנת האפשרות לילדים לבוא במגע עם בעלי החיים הזקוקים לחום, מגע ומשחק. בפעילויות אלו זוכים הילדים לקחת על עצמם האחריות על בעלי החיים אותם הם פוגשים. בין אם מדובר בהאכלה שלהם, ניקוי, הוצאתם לטיול, משחק ועוד. הילדים עצמם זוכים לאהבה והוכרת תודה רחבה שרק בעלי חיים יודעם לתת. 
לפעילות ההתנדבותית דווקא במסגרות של קייטנה מקבלות עבור ילדים משמעות רבה אף יותר. הילדים לומדים כמובן כמה חשוב לתת מעצמם גם אם מדובר על מסגרת אליה נרשמו על מנת ליהנות ולכייף. עבור רבים מהווה החוויה ההתנדבותית עבורם לפעילות אותה הם יזכרו כהכי משמעותית ומהנה וכזו שהביאה אותם אף לבחור ולהתנדב גם לאורך השנה באופן עצמאי.