דף הבית >> בית >> מאמרים >> סדנאות הפעלות לילדים
סדנאות הפעלות לילדים
ילדים בהווייתם מחפשים ברוב שעות היממה פעילות כזו או אחרת שתעסיק אותם. בימי החופש הגדול, שבתות וחגים המשימה להעסיק את הילדים בשעות שהם ערים הופכת לקשה ממש. לא פעם חוסר המעש מביא את הילדים להתנהגות שלנו המבוגרים קשה להכיל. היכולת ליצור וליצוק תוכן פעילותי עבורם הופכת לקשה. במסגרות רבות בהן הילדים נמצאים ניתן כמובן לראות מקרוב כיצד סדנאות הפעלות לילדים מסוגלים במקצועיות רבה להפעיל קבוצות רבות של ילדים לאורך שעות רבות כמעט מכל שכבת גיל. 

סדנאות הפעלות לילדים - תכנון והפעלת ימי הולדת 

האתגר להפעיל ילדים מקבל משנה תוקף כשמדובר בתכנון ימי הולדת. בטווח זמן של כמה שעות נרצה צוות מיומן אשר יתכן לפרטי פרטים ויפעיל את הילדים בשלל פעילויות מהנות. אלו העוסקים בסדנאות הפעלות לילדים מכירים את תחום ימי ההולדת. שם עליהם ליצור עניין עבור מסה רבה של ילדים בטווח זמן קצוב. מעבר לכך הרצון הוא להעניק לחתן וכלת יום ההולדת את מרב תשומת הלב. שילוב נכון של סדנאות הפעלות לילדים בימי הולדת יכולים לכלל בין היתר משחקים, שירים, משימות, חלוקת מתנות, כיבוי נרות העוגה ועוד. 
לא פעם תכנון והפעלת ימי הולדת על ידי צוות המתמחה בסדנאות הפעלות לילדים מהווה את הפתרון האולטימטיבי להורים המתקשים להפעיל כמות רבה של ילדים משולהבים במסיבות ימי הולדת. חוויה נהדרת מובטחת להם וכמובן לילדים עצמם. 

סדנאות הפעלות לילדים - הפעלות בקייטנות

חודשי הקיץ הינם חודשים הגדושים בקייטנות רבות. במסגרת אותם קייטנות קיימים צוותים המורכבים ממדריכים רבים. אלו אמורים לנתב את הילדים לאורך כל היום בכל הנוגע לתכנים ולמקומות אליהם הם מגיעים. מעבר לכך הצלחה של קייטנות נשענת לא פעם על צוותים ייעודיים העוסקים בסדנאות הפעלות לילדים. בחלק מאותם ימים במסגרות הקייטנות מתקיימות סדנאות רבות למען הילדים. אלו עוסקות במגוון רחב של פעילויות דוגמת יצירה, ספורט, תחרויות. שימוש נכון באנשי הצוות, המתקנים וסקרנותם של הילדים יכולה להפוך את אותן סדנאות הפעלות לילדים לחלק המוצלח ביותר בקייטנות רבות בחודשי הקיץ.

 סדנאות הפעלות לילדים - הפעלות באירועים משפחתיים

באירועים משפחתיים רבים נמצא לא פעם מסה רבה של ילדים. עבורם היציאה מהבית בשעות הצהריים או הערב (תלוי באירוע) עם ההורים הופכת משעממת כשהם אינם מוצאים עצמם באירוע. לא פעם מארגני האירוע המשפחתי לוקחים בחשבון הגעה של ילדים רבים לאירוע ודואגים מראש לצוות המתמחה בסדנאות הפעלות לילדים. יחד עם בעלי האולם או גן האירועים ניתן למצוא דרכים יצירתיות בהן ימצאו ילדים הפעלות רבות הנוגעות להם בתוך האירוע המשפחתי. באירועים רבים נוכל למצוא כיום עבור ילדים משחקי שולחן, משחקי וידאו, ניפוח בלונים, הופעה של כוכבי ילדים, שירים ומשחקי ילדים ועוד. 
האפשרות של ילדים באירועים משפחתיים ליהנות מסדנאות המיועדות להם הופכת את האירוע עבורם לחוויה כיפית ועבור ההורים עצמם הדבר מקל עד מאוד והם פנויים ליהנות מהאירוע עצמו בזמן שהילדים מוצאים את מקומם ונהנים מהפעלות המיועדות רק עבורם. 
סדנאות הפעלות לילדים - הפעלות בטיולים 
משפחות רבות אוהבות טבע רואות בימי חופש הזדמנות נהדרת לטיולים הן בישראל והן בחו"ל. ניתן לראות כיום קבוצות רבות של מטיילים אשר מארגנים טיולי משפחות גדולים הכוללים לא פעם שהייה של מספר לילות בטבע. עבור ילדים רבים הטיולים בטבע בהחלט מאתגרים ומעניינים. לא פעם אותם טיולים כוללים עצירות וחנייה של שעות רבות ואף ימים. דבר המעניק הזדמנות נהדרת לסדנאות הפעלות לילדים המתאימות לטבע. האפשרות לסדנאות הפעלות לילדים בטבע יכולות לקבל ביטוי בעזרת מעגל מתופפים, פעילות ספורטיבית, סדנאות הישרדות ועוד. סדנאות אלו יש ויכולות להיות מועלות על ידי ההורים עצמם בטיולים ואף על ידי צוותים מקצועיים העוסקים בהפעלות ילדים עם נגיעה לטבע וטיולים. 
סדנאות הפעלות לילדים - הפעלות בגנים ובתי ספר
ברוב הימים בגנים ובבתי ספר קיים כמובן סדר יום מובנה ומוכן מראש. הדבר מקבל משנה תוקף בבתי הספר, שם ישנה מערכת שעות מסודרת המיועדת ללמידה. סדנאות הפעלות לילדים בגנים ובבתי ספר מקבלות ביטוי באירועים יוצאי דופן כמו מסיבות ימי הולדת בגנים, מסיבות פורים ועוד. כאן בהחלט ניתן לשלב אנשי מקצוע העוסקים בסדנאות הפעלות לילדים וזאת בהתאם לאוכלוסיה וגיל הילדים. 

סדנאות הפעלות לילדים