דף הבית >> רעיונות לקייטנות קיץ

 

הפעלות לקייטנות רעיונות לפעילות אנרגטית להוצאת מרץ 

עבור ילדים רבים הקייטנות מהוות כר רחב להוצאת מרץ רב. ילדים רבים המגיעים לקייטנות נהנים לאורך שנת הלימודים בפעילויות ספורט רבות ומגוונות הן בבתי הספר והן בחוגים אחר בצהריים. רבים מהילדים המשתתפים בקייטנות מצפים ונהנים מפעילויות ספורט רבות גם במסגרת של קייטנות. 
עבור מארגני קייטנות הפן הספורטיבי מהווה כמובן את אחד מהרעיונות המרכזיים בכל הנוגע לתחומי העניין וההפעלות. בקייטנות רבות ניתן למצוא בין היתר פעילויות רבות הנוגעות לתחום הספורטיבי – יום ספורט מרוכז, תחרויות ספורט שונות, ספורט אתגרי וימי ועוד. 

הפעלות לקייטנות - יום ספורט רעיות נהדר

אחד מהרעיונות המוצלחים בקייטנות רבות בקיץ הוא בתכנון יום ספורט. ימי הספורט הופכים להפנינג רחב של פעילות ספורטיבית מגוונות שאת התכנון וההכנה של יום הספורט ניתן ורצוי אף להקים יחד עם הילדים. 
בימי ספורט רבים בקייטנות ניתן לחלק את הילדים למספר קבוצות אשר יתחרו האחת עם השנייה. בין היתר ניתן להקים במתחם רחב ומוצל מספר רב של תחנות ובהם קיימים אתגרים ספורטיביים עליהם ניתן לקבל ניקוד.

הפעלות לקייטנטת - פעילות עם תחנות

כאן ניתנת האפשרות לכל קבוצה לעבור בכל תחנה ולנסות לצבור את מרב הנקודות, כשבסופו של יום הקבוצה עם מרב הנקודות תהה זו שתוכתר לאלופה, כשחברי הקבוצה אף יוכלו לזכות בפגישה עם דמות ספורטיבית ידועה או בזכייה הכרטיסים לאירוע ספורט מרכזי. 
הרעיונות שניתן לחשוב עליהם כתחנות ספורטיביות מאתגרות הן רבות ומגוונות. יש וניתן כמובן להשקיע בתחנות מאתגרות ומשקעות דוגמת קירי טיפוס ואף להקים ממה שקיים תחנות מאתגרות נוספות, כמו: קליעה לסל, הבקעה לתוך עיגול בקיר, הליכה על קורה, עמידת ידיים, אתגר מבוך חבלים, קליעה למטרה בעזרת חיצים ועוד. 
לימי הספורט בקייטנות חשיבות רבה ומארגנים רבים יודעים להצביע על יום זה כיום מחבר ומגבש בין ילדי הקייטנה עצמה. אלו הלומדים לשתף פעולה האחד עם השני ואף בין הילדים למדריכים עצמם, שאף לוקחים חלק פעיל באותם אתגרים ספורטיביים. 

הפעלות לקייטנות רעיונות

ארגון מוצלח של קייטנה לקיץ מתחיל עוד מספר חודשים רב טרם התחלתה. אז עמלים מארגני הקייטנות בהצעה של רעיונות על מנת למלא את הזמן הרב בהפעלות מהנות. עבור ילדים רבים, שזו אינה השנה הראשונה בה הם מגיעים לקייטנה, סף הגירוי גבוה יותר והציפייה שלהם היא לפעילויות חדשות ומאתגרות ולא לכאלו שמשעממות וחוזרות על עצמן. 
למול כך שפעילות הקייטנות נערכת בימי הקיץ קיימת כמובן האפשרות לפעילויות בחוץ וזאת תוך שימת דגש רב לביטחון הילדים ושימת דגש רב בהתמודדות מול החום הרב השורר בחודשים אלו.